Metin2 Nemerenin Gözetleme Kulesi Rehberi

Merhaba Metin2 Oyuncuları,

Öncelikle nemereye nereden gidilir sorusunun cevabını vererek başlayalım. Nemerenin gözetleme kulesine gitmek için sohan dağına ışınlanmalısınız. Sohan dağına ışınlandıktan sonra haritanın üst kısmındaki bekçiden nemerenin gözetleme kulesine giriş yapabilirsiniz.

nemere nereden gidilir
metin2 nemere

Nemerenin Gözetleme Kulesine Girme Şartları

  • Nemere kulesi zindanına girebilmek için 100 level ve üzeri olmalısınız.
  • Grupta en az 100+ level 1 ninja ve 1 şaman olmak zorundadır.
  • Giriş talebini grup lideri yapabilir.
  • Tekrar Nemere yapabilmeniz için 4 saat soğuma süresini beklemeniz gerekiyor.

Nemere kulesine çıkmak için Ninja ve şaman şarttır. Bunun nedeni katlarda verilen görevlerde bu karakterlere ihtiyacınız olmasıdır. Nasıl yapılır? Kısmında bu görevlerden bahsettim.

Nemerenin Gözetleme Kulesi Nasıl Yapılır?

Gözetleme kulesine girdiğiniz andan itibaren 1 saat bulunma süresine sahipsiniz.

Özellikle nemerenin güçlü bir patron olduğunu ve kuledeki diğer canavarlarında hafife alınmayacak yanları olduğunu unutmayalım. Buz elementine sahip canavarlar oldukları için Buz Tılsımına sahip olmanız kuleyi tamamlamanızı kolaylaştıracaktır.

Nemere 1.Kat

Gözetleme kulesi macerasının kapı bekçisi olan buz aslanı NPCsini aktifleştirin ve beliren bütün canavarları yok edin. Bu katı geçmek için tüm slotları kesmelisiniz. Tüm slotları kestikten sonra 2.kata ışınlanacaksınız.

Nemere 2.Kat

Bu katta bize bir anahtar gerekiyor. 2.kattaki slotları keserek buz anahtarını düşürmelisiniz. Bu anahtarı herhangi bir karakter düşürebilir ama sadece şaman karakteri kullanabilir. Şaman karakteri olmadan bu katı geçemezsiniz.

Nemere 3.Kat

Bu katta da tıpkı 1.katta ki gibi tüm slotları kesmelisiniz. Tüm slotları kestikten sonra 4.kata ışınlanacaksınız.

Nemere 4.kat

Burada da tüm slotları kesmelisiniz. Ancak tüm slotları kestikten sonra 1 daha slot çıkacak ve bir defa daha tüm slotları keserseniz 5.kata çıkabileceksiniz.

Nemere 5.Kat

Burada ise slotları keserek kuzey yıldızı anahtarını düşürmelisiniz. Düşürdüğünüz anahtarları küplerin üzerine sürüklemelisiniz. Küp doğru ise doğru anahtarı bulup küpü açmalısınız. Bu şekilde 5 adet küpü de açtıktan sonra 6.kata çıkabilirsiniz.

Nemere 6.Kat

Bütün canavarları kesin. Bütün yaratıkları kestikten sonra ayaz metin taşı düşecektir. Şaman dışında hiçbir karakter bu metine hasar veremez. Bu yüzden Şaman karakterinin de güçlü olması önemlidir. Ancak metin taşından çıkabilecek canavarlara bütün karakterler zarar verebilir. Eğer yanınızda şaman yoksa bu katı geçemesiniz.

Nemere 7.Kat

Bir sonraki kata çıkmak için Szel adındaki buz liderini kesmeniz gerekiyor. Tabi doğru szeli bulana kadar. Doğru szeli kestiğinizde 8.kata çıkabilirsiniz.

Nemere 8.Kat

Canavarlardan buz çiçeği anahtarını düşürmelisiniz. Bu katta ninja ile şamana görev düşüyor. Bu anahtarı yalnızca ninja ve şaman karakterleri düşürebilir ve aktifleştirebilir.

Nemere 9.Kat

Odanın ortasında beliren silindir şeklindeki kuzeyli ejderha sütununu kesmelisiniz. Yine Şaman ve Ninja karakterine burada iş düşüyor ve yalnızca onlar hasar verebiliyor. Şaman ve Ninjalar bu sütunu kestikten sonra nemerenin taht odasına gideceksiniz.

Nemerenin Taht Odası

(Nemere – 108 Seviye – Patron)

Nemereyi keserek nemere gözetleme kulesini tamamlayın.

Leave a comment